Z Księgi Pielgrzymów
bogumil
23/04/2013 17:38

 

Szanowni Księża Marianie

Od kilkunastu lat pozostaję pod wrażeniem piękna Waszej – Mojej Świątyni.

Pamiętam ją zaniedbaną, taką skromną, wręcz wstydzącą się swojego zaniedbania architektonicznego. Dzisiaj rozkwita i cieszę się, ze właśnie Sanktuarium w Stoczku Klasztornym ma stałe miejsce w moim sercu.

Bożenna

Szczęść Boże!

Dziękuję bardzo za pismo „Matka Pokoju”, które bardzo mnie podnosi na duchu, a bardzo lubię czytać. Modlę się za Wasze wszystkie sprawy, aby Bóg miłosierny wysłuchał Was i nas modlących się z Wami. Aby wreszcie wszystkie narody się opamiętały i zaczęły żyć z Panem Bogiem. Życzę pomyślności i dużo łask Bożych, dużo siły i zdrowia, do dokończenia podjętych remontów dla tak wspaniałego Sanktuarium.

Niech Bóg błogosławi!

Barbara

Najukochańsza Matko Pokoju,

dziękujemy Ci za opiekę nad naszą rodziną, nad tą piękną okolicą i Sanktuarium oraz za czuwanie nad ludźmi, a szczególnie Braćmi, którzy tu byli, są i będą. Dziękujemy za pielęgnację i odnowienie tego miejsca, za trud i pracę. Prosimy Matkę Pokoju o dalsze wsparcie w czynieniu dobra Tych, którzy kochają, rozumieją i czczą to Miejsce, a szczególnie Ciebie Matko Pokoju – nasza Królowo!

Rodzina ze Smolajn i Bytomia

 

Stowarzyszenie Plastyków ,,AZYL” z Piły, pragnie podziękować za możliwość pobytu w Sanktuarium Matki Bożej Pokoju. Cieszymy się, że mogliśmy pod jej skrzydłami udoskonalać swoje umiejętności i tworzyć nowe prace. Ważne też były dla nas chwile skupienia i wyciszenia na codziennych Mszach św. Prosimy Cię Matko Boża o opiekę nad naszym Stowarzyszeniem i naszymi rodzinami.

W imieniu uczestników Ewa

 

Dziękujemy serdecznie za wspaniałe zorganizowanie pleneru malarskiego w tak przepięknym miejscu, w zaciszu cudownej ,,Matki Pokoju”. Bóg zapłać za trudy związane z przygotowaniem wszystkiego dla nas.

Urok miejsca i miła, przyjazna atmosfera pozostawiła w naszych artystycznych sercach niesamowicie ciepłe i serdeczne wspomnienia. Marzymy o powrocie w to samo miejsce.

Uczestnicy Pleneru

 

Jestem bardzo wzruszona i szczęśliwa, że u schyłku życia dane mi było zobaczyć tak cudowne i znamienite miejsce.

Halina

 

Księże Prymasie Tysiąclecia!

Kardynale Stefanie!

Swoją barkę, na wezbranej, sztormowej fali, zalewającej w tamtych latach nasz kraj, naszą Ojczyznę, zostawiłeś na jakiś czas tu w Stoczku. Choć tego byś nie chciał. Chylimy ukłony czcząc Cię.

Matko Pokoju wstawiaj się za nami!

Krystyna i Kazimierz

 

Przebywając w tym miejscu przychodzi mi taka refleksja: Nikt z Religią nie wygrał, począwszy od pierwszych męczenników. Źli ludzie, którzy chcieli mieć swoją doktrynę - przegrali. Zamknęli Prymasa – a On przeżył oraz poświęcił naszego Polaka, Jana Pawła II w Rzymie. Pamięć po Kardynale zostanie na wieki.

Nie przez przypadek został nazwany ,,Prymasem Tysiąclecia”. Dzisiaj możemy o tym mówić bez obaw.

Pielgrzym


Cóż, Moja Droga Matko!

Tak sobie myślę, że … że nie wiem. Często w Ciebie wątpię, ale ostatnio coś chyba czuwasz. Jakoś ja to czuję. Nie jestem chrześcijańskim ideałem, ale mimo wszystko pamiętaj czasem o mnie, rodzinie, przyjaciołach … ażeby, chociaż trochę pomóc w zmienianiu naszego życia. Proszę!

 Kimset

 

Matko Boża Pokoju!

Dziękuję za tę łaskę, że mogłam tu przybyć do Ciebie pomimo słabego zdrowia. Dziękuję Ci za wszystkie łaski z Bożej ręki wzięte, za skarby wiary i pociechy święte, za Krzyż ciężki na bark złożony. Niech będzie Syn Twój Jezus pochwalony i uwielbiony.

Czcicielka


Mateńko Najświętsza, tak bardzo nam potrzeba na te trudne czasy Prymasa Trzeciego Tysiąclecia by podźwignął ukochaną Ojczyznę, Polskę z duchowego upadku.

Dokąd idziesz Polsko?

Obudź się Polsko, ukochana Ojczyzno ma!

Pielgrzym z Włocławka

 

Jestem tu kolejny raz z łaski Pana Jezusa i Matki Bożej. Kiedy tu jestem Czuję ducha i obecność Prymasa, aż radość w sercu tryska.

Andrzej

 

Dziękujemy za możliwość obejrzenia tego miejsca i doznania, choć w minimalnej atmosferze tego, co kard. Wyszyński był zmuszony przeżywać za swoją głęboką wiarę.

Z wyrazami szacunku dla tego miejsca.

Pielgrzymi

 

Księdzu Prymasowi z wdzięcznością za moje uzdrowienie z poparzenia i w konsekwencji uratowanie życia oraz za widoczną opiekę.

Anna

 

Jestem tu pierwszy raz i przeżycia ogromne! A wszystko tu jest na chwałę Pana. Mam nadzieję, że przyjadę tu już nie z Pielgrzymami a z całą moją rodziną.

Maria

 

Na tyle, na ile mogę ocenić, Kard. Wyszyński był nie tylko bardzo pobożny ale także bardzo roztropny i mądry!

Edgar z Niemiec

 

Jestem zaszczycona, że dane mi było żyć w czasie Prymasa Tysiąclecia i Papieża Jana Pawła II

Barbara z Kwidzyna

Logowanie