Wpisy do Księgi pamiątkowej
bogumil
23/04/2013 17:32

Jacek Kurski
Poseł do Parlamentu Europejskiego

 

Stoczek Klasztorny 29.10.2010

 "Na pamiątkę wizyty w Stoczku Klasztornym, miejscu świadectwa niezłomnej postawy Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego postać udało się spopularyzować dzięki Olimpiadzie Wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim, której finał odbył się dziś, i której laureaci w nagrodę pojadą na wycieczkę do Brukseli na zaproszenie niżej podpisanego."

Z wdzięcznością dla duchownych i kadry dydaktycznej

Sławomir Sadowski
Senator RP 08.10.2010 - Posadzenie Papieskiego DębuS. Niesiołowski

Wicemarszałek Sejmu RP

Wielkanoc 2009 r.

"Pobyt w miejscu, w którym był więziony i cierpiał za Kościół i Polskę Prymas Stefan Wyszyński przywołuje bardzo wyraźnie ten dramatyczny fragment naszej historii. Miałem okazję pierwszy raz w życiu być w tym słynnym miejscu za co dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Dziękuję Księżom Marianom za gościnność, serdeczność i wiedzę, którą zechcieli się podzielić. Ten historyczny fragment naszej Ojczyzny z wszystkimi zabytkami, pamiątkami, znakami naszej wielkości, naszych zwycięstw, lecz także porażek uważam za jeden z najpiękniejszych. Wszystkim bardzo dziękuję."

+ Henryk Kard. Gulbinowicz
Arcybiskup senior Wrocławia

 

"Upamiętniając Uroczystość Królowej Pokoju w Roku Pańskim 2009-tym, mam szczęście, że mogę modlić się w Sanktuarium – Stoczek Warmiński, który przygotowuje się do obchodów 400-lecia istnienia łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej, którego kustoszami od roku 1957-go są Księża Marianie.
Ostatni raz w Stoczku Warmińskim byłem w roku 1956-tym. Ile tu zmian na lepsze. Ile ładu i porządku w Sanktuarium i całym klasztorze. Niech Niepokalana Matka naszego Zbawiciela nagrodzi wszystkie wysiłki Księży Marianów licznymi powołaniami do ich Zgromadzenia, a lud Boży obdarzy obfitością łask wyproszonych u Boskiego Syna."

W pokorze ducha polecam się modlitwom
i z całego serca wszystkim błogosławię

+ Stanisław Kard. Dziwisz

 

12 sierpnia 2008 r.

"Więzienie Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego przyczyniło się do wolności Kościoła i Narodu Polskiego. Modlimy się o Jego wyniesienie do chwały ołtarzy."

Stefan Stuligrosz
W 88 rocznicę mych urodzin

 

31 sierpnia 2008 r.

"Przykładem Sługi Bożego Kardynała Stefana oddaję się w niewolę Niepokalanemu Sercu Matki Bożej Pokoju. Jej przemożnej opiece i miłości polecam wszystkich, których miłuję."

Logowanie