Wystawa "Cudowne miejsca Warmii i Mazur" Galeria Marszałkowska

„Cudowne Miejsca Warmii i Mazur – Stoczek Klasztorny”. Pod takim tytułem dnia 4 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie o godz. 16.00, odbył się wernisaż i została otwarta wystawa fotografii poświęconych Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym.

 

„Cudowne Miejsca Warmii i Mazur – Stoczek Klasztorny”. Pod takim tytułem dnia 4 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie o godz. 16.00, odbył się wernisaż i została otwarta wystawa fotografii poświęconych Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Marszałek Anna Wasilewska – która  kieruje w Zarządzie Województwa Warmińsko – Mazurskiego Departamentem Kultury i Edukacji. P. Wasilewska zaznaczyła niepowtarzalną wartość Stoczka Klasztornego, jako miejsca o bogatej historii,  które na trwałe wpisuje się w dziedzictwo regionu ze swymi duchowymi, ponadczasowymi wartościami, a także architektonicznym pięknem. Zauważyła, że to miejsce ma „duszę” i nieustannie przyciąga do siebie koneserów piękna, które jest ukryte w Sanktuarium i otaczającym je krajobrazie.

 
fot. Waldemar Seferyński
 

Podczas otwarcia wystawy zostały zaprezentowane imiona i nazwiska fotografów:

Andrzeja Ostrówki

Tomasza Dobrowolskiego

Bogdana Żukowskiego

Łukasza Seferyńskiego

ks. Zbigniewa Borkowskiego MIC

Teresy Pietras

Piotra Mikołajczyka

Tadeusza Witka

Tomasza Holiczko

 
 
Każda z prac przez nich wykonana cechuje swoista pomysłowość i oryginalność – nie są to prace banalne. Zostały na nich przedstawione min. ujęcia kompleksu sanktuaryjno – klasztornego z lotu ptaka, w pięknej szacie przyrody czterech pór roku.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Na uroczystym otwarciu wystawy była obecna grupa mieszkańców ze Stoczka Klasztornego i okolic wraz z ks. proboszczem.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie, a tym bardziej do odwiedzin Stoczka.
 
fot. Tomasz Holiczko
Logowanie