Boże Ciało w Stoczku Klasztornym

Boże Ciało… Na Uroczystość przybyło wielu dawno niewidzianych parafian, liczni goście z pobliskich miejscowości oraz pielgrzymi z Wrocławia. Po Mszy Św. ulicami Stoczka wyruszyła barwna procesja, niektórzy ochoczo chwycili procesyjne chorągwie, innych trzeba było przymuszać jak Cyrenejczyka do dźwigania Krzyża Chrystusowego.

Wspaniałe stroje dziewczynek sypiących kwiaty, całe kosze barwnych płatków, cierpliwie zbieranych aby wyścielić drogę Jezusowi. Panie z Różańca dzielnie dźwigające ogromne paciorki tajemnic, nadkomplet ministrantów i różnych pomocników, sprawiły, że uroczystość wypadła naprawdę godnie.

Pielgrzymi z Wrocławia chwycili z zapałem rozdawane śpiewniki. Pięćdziesięcioosobowy chór skutecznie wspomógł zmęczone lub nieśmiałe głosy miejscowych. Rozległy się pieśni eucharystyczne po całej okolicy przypominające, że nasz Pan jest tak blisko, że wielka to Tajemnica a zarazem szczęście, że Jego miłość ogarnia naszą nędzę i zapomina nawet najgorsze grzechy. Pięknie przystrojone procesyjne kaplice, wszelkim kwiatem ogrodowym i polnym, z serca płynący śpiew, powszechne poruszenie, budzą nadzieję, że wiara wciąż na nowo rozpalać będzie serca i umysły kolejnych pokoleń w drodze do Nieba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Ł. Wierzchowski

Logowanie