Wakacje zimowe na Warmii - plener studencki w Stoczku.
bogumil
22/02/2010 21:18

Stoczek stał się po raz kolejny miejscem inspiracji malarskich. Tym razem piękno klasztoru i jego okolic ściągnęło do nas studentów.

W dniach od 15 do 19 lutego roku 2010, studenci: Alicja Strzyżyńska (Politechnika Koszalińska), Natalia Kucharska (Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu), Mateusz Prusakowski (Politechnika Gdańska), Filip Dulka (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), Jakub Kozak (politechnika Gdańska), uczestniczyli w plenerze malarskim na terenie Sanktuarium Matki Bożej Pokoju w Stoczku Klasztornym.

Zabytkowa architektura, piękne barokowe wnętrza klasztoru, krużganków czy kościoła były silną inspiracją do doskonalenia warsztatu. Powstało kilkanaście ciekawych prac wykonanych różną techniką. Od lat zauważamy, że atmosfera Stoczka sprzyja pracy twórczej. Studentom gratulujemy zapału i niewątpliwych zdolności.

Artyści, którzy są sympatykami tego wyjątkowego miejsca chcą w ten sposób przyczynić się do renowacji cennych zabytków. Istnieje możliwość zakupu (kontakt tel. 503086743).   

 

Galeria obrazów:

Alicja Strzyżewska


Alicja Strzyżewska


Filip Dulka


Filip Dulka


Filip Dulka

Jakub Kozak

Jakub Kozak

Mateusz Prusakowski

Mateusz Prusakowski

Natalia Kucharska

Natalia Kucharska

 

Logowanie