Stoczek Klasztorny: spotkanie MWM 18-20.11.2011r

Weekend w Stoczku Klasztornym, czyli co dzieje się z Mariańską Wspólnotą Młodych, jeśli właśnie nie widzicie nas na Mariankach 18-20.11.2011r

Dla tych, którzy nie wiedzą, Mariańska Wspólnota Młodych, lub w skrócie MWM, jak o sobie mówimy, jest wspólnotą ewangelizacyjną działającą przy prowincjalnym Duszpasterstwie Młodzieży i Powołań, któremu aktualnie przewodzi ks. Zbyszek Borkowski MIC. Poza wspomnianymi już wyżej Mariankami (Mariańskie Spotkania Młodych, www.mlodzimarianie.pl), w ciągu roku staramy się pomagać w prowadzeniu różnych rekolekcji i dni skupienia lub, tak jak teraz, spotykamy się, by wspólnie się modlić.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy jutrznią, a kończyliśmy nieszporami. Czas pomiędzy staraliśmy się spędzać jak najpełniej. W sobotę, po krótkim wprowadzeniu, oddaliśmy się lekturze YOUCAT’a czyli Katechizmu Kościoła Katolickiego napisanego z myślą o młodzieży. Rozdział, który czytaliśmy poświęcony był modlitwie i jej roli w życiu każdego chrześcijanina. Następnie był czas na medytację nad Słowem Bożym oraz adorację Najświętszego Sakramentu. W centrum naszego dnia znalazła się Eucharystia. W kazaniu ks. Zbyszek mówił o planowaniu swojego życia rozeznając przy tym wolę Boga oraz o radości, jaka z tego wynika. Poza modlitwą był też czas na rozmowę. Mówiliśmy o naszych planach i miejscach, w których pragniemy działać. Dzieliliśmy się także naszym życiem, planami i trudnościami, a przede wszystkim cieszyliśmy się swoją obecnością. Sobotni wieczór spędziliśmy uwielbiając Boga, dziękując Mu za swoje życie i doświadczenie Jego miłości, jednocześnie oddając je pod Jego opiekę.

W niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy świętej w położonej nieopodal Świętej Lipice, gdzie wysłuchaliśmy również koncertu na najstarszych w Polsce organach. Po powrocie był czas na modlitwę przed obrazem Matki Bożej Królowej Pokoju. Później było już tylko pożegnanie i rozjazd do domu.

 

W czasie spotkania ustaliliśmy także, że codziennie o 22.00 będziemy modlić się koronką 10 Cnót Najświętszej Maryi Panny. W swojej modlitwie chcemy zawierzać pod opiekę Maryi wszystkie nasze działania, w tym także przygotowania do Marianek, jak i każdą osobę, która na nie przyjedzie. Prosimy by były one miejscem spotkania żywego Boga i okazją do zaproszenia Go do swojego życia.

 

Jeśli te pragnienia są również bliskie Tobie, prosimy dołącz do nas, wspólnie jednocząc się w modlitwie. Możesz nas także o tym poinformować. Na wszelkie pytania dotyczące Mariańskiej Wspólnoty Młodych czekamy pod adresem mailowym: mwm@marianie.pl .

 

Kasia Grzybek (MWM)

Logowanie