Dyplom i srebrny medal dla Księży Marianów za renowację zabytkowego ogrodu w Stoczku.
bogumil
07/03/2013 14:09

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pan Kazimierz Ujazdowski przyznał Księżom Marianom w 2000 roku srebrny medal za najlepsze prace z zakresu ochrony zabytkowych założeń ogrodowych.

W roku 2000 Pan Wiktor Knercer, Wojewódzki Konserwator Przyrody zgłosił do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego doskonale odrestaurowany teren zielony przy obiekcie zabytkowym, jakim jest zespół klasztorny z XVII w. w Stoczku Klasztornym. Prace projektowe mające przywrócić świetność ogrodu barokowego wykonała pani Marzena Zwierowicz. Nad przebiegiem prac czuwał ks. Grzegorz Deryngowski MIC.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pan Kazimierz Ujazdowski przyznał Księżom Marianom w 2000 roku srebrny medal za najlepsze prace z zakresu ochrony zabytkowych założeń ogrodowych. W tym samym roku złoty medal za renowację terenów zielonych przy obiekcie zabytkowym otrzymał także ogród przy zespole pałacowym w Galinach (11 km od Stoczka Klasztornego). Autorem projektu była również p. Marzena Zwierowicz.

 

Logowanie