Rekolekcje młodzieżowe

Są takie dni, na które czeka się cały rok. Chwile, w których można nie tylko odpocząć od tempa roku szkolnego czy codziennych obowiązków, ale przede wszystkim przeżyć duchowe spa, nabrać sił, by móc znów żyć pełnią życia. Rekolekcje organizowane rokrocznie przez s. Judytę Ciołek i ks. Krzysztofa Żuka należą do tych dni.

Co roku grupa dzieci z parafii św. Dominika w Szczecinie i ministrantów z parafii św. Bonifacego w Barlinku wyrusza w rozmaite miejsca Polski, by zwiedzać, bawić się i zaprzyjaźniać – z samymi sobą i Panem Bogiem. W tym roku pomagali im w tym duchowi rycerze – na czele z ks. Stefanem kard. Wyszyńskim. Dlatego też na miejsce przeżywania rekolekcji wybrano Stoczek Klasztorny. Tu dzieci poznawały postać Prymasa Tysiąclecia, tu powierzały się Matce Pokoju. Każdego dnia kolejni wielcy rycerze ducha i modlitwy czuwali nad rekolekcjami. Każdy z nich – św. bp Stanisław, św. Jadwiga Królowa, bł. Jerzy Popiełuszko, bł. Jan Paweł II i ks. kard. Adam Sapieha – uczyli jak oddać siebie, jak być wiernym prawdzie, jak nie dać się złu.

Dni mijały (jak zawsze zbyt szybko) wyznaczane wycieczkami (Gietrzwałd, Lidzbark Warmiński, Dobre Miasto, Reszel, Wilczy Szaniec, Olsztyn), zabawą, budowaniem nowych relacji, oplecione modlitwą i radością. Ktoś powiedziałby – zaledwie jeden tydzień. Jednak uczestnicy (i opiekunowie) wiedzą, że ten czas wcale się nie skończył. Bo w kolejne dni idą już bogatsi o nowe spojrzenie na świat i nowe relacje – nie tylko z kolegami i koleżankami, ale i grupą świętych orędowników.

 kl. Wojciech Koladyński

kl. Piotr Sobczyński

 
 
 
 
 
 
 
 

Logowanie